خرید دستگاه اکسترودر غذای حیوانات خانگی

خرید دستگاه اکسترودر غذای حیوانات خانگی

اصلی ترین دستگاه برای تولید غذای خشک حیوانات خانگی مثل سگ و گربه، دستگاه اکسترودر همراه با کاندیشینر و بخار است با رشد بازار غذای حیوانات خانگی، تمایل مصرف کنندگان به صورت فزاینده ای تغییر کرد. دیگر غذاهای “ارگانیک” و “طبیعی” تنها خوراک مد نظر صاحبان حیوانات خانگی نبود و بخشهایی زیادی به آن اضافه شد که از جملۀ آن می توان به غذاهای پرگوشت اشاره نمود. در نمونه های جدید از خوراک حیوانات علاوه بر گوشت تازه از ترکیب پروتئین های گیاهی نیز برای بدست آوردن بافت و شکل ظاهری نیز استفاده شد.

همانطور که می دانید، دستگاه اکسترودر انواع و مدل های مختلفی دارد و دستگاهی است که می تواند با فنآوری اکستروژن پیشرفته، غذای حیوانات خانگی مانند سگ، گربه، خوراک ماهی و غیره را تهیه نماید. دستگاه های اکسترودر غذای حیوانات خانگی از قابلیت های مشابهی برخوردارند که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • اغلب دستگاه های اکسترودر فناوری پیشرفته با استاندارد بین المللی داشته و می توانند پلت ها را در اندازه های گوناگون تهیه نمایند.
 • بدنه دستگاه از بهترین جنس فلز تهیه شده است.
 • سرعت برش پلت ها قابل تنظیم بوده و قطر و طول های مختلف دارند.
 • دستگاه می تواند خوراک حیوانات را با پروتئین و مواد معدنی بالا تولید کند.
 • درجه حرارت و فشار بالا در دستگاه اکسترودر، باکتری های موجود در غذای حیوانات را ازبین برده و خوراک به دست آمده کاملا ضدعفونی می شود.
 • سیستم گرمایشی در اغلب دستگاه های اکسترودر قابل کنترل است.
 • دستگاه های اکسترودر مجهز به ساخت تولید غذای آبزیان نیز می باشد.

در تولید غذای حیوانات خانگی از دو نوع پروتئین استفاده می شود، پروتئین گیاهی و پروتئین حیوانی (گوشت قرمز). پروتئین گیاهی شامل آرد، گندم، سویا، آرد بادم زمینی و آرد ذرت می باشد. این دو پروتئین مواد اصلی تشکیل دهنده غذای حیوانات خانگی محسوب می شود.

آیا می دانید چگونه خوراک حیوانات خانگی در دستگاه اکسترودر تهیه می شود؟

اکسترودر رایج در تولید خوراک حیوانات خانگی و  پلت و گلوله های خوراک ماهی، اکسترودر تک پیچ و دو پیچ است. عمکرد دستگاه اکسترودر به این صورت است که مواد به داخل اکسترودر وارد شده و به شکل جریان محوری در زیر فشار پیچ حرکت می کنند.

خرید دستگاه اکسترودر غذای حیوانات خانگی

در همین زمان، به علت اصطکاک مکانیکی بین پیچ و مواد، ذرات مواد به شدت فشرده، خرد و بریده می شوند.

در نتیجۀ این فرآیند مواد تصفیه و یکنواخت می شوند و با افزایش تدریجی فشار، دما نیز متناسب با آن افزایش می یابد. بر اثر فشار زیاد و برش پی در پی خصوصیات فیزیکی مواد به شرح زیر تغییر می نماید:

 • تغییر مواد اولیه از پودر به شکل خمیر
 • ژلاتینه شدن نشاسته
 • دناتوراسیون (تغییر ساختار) پروتئین
 • تخریب و تصفیه جزئی فیبر
 • کشته شدن باکتری های بیماری زا
 • بهبود شاخص های بهداشتی
 • غیر فعال شدن اجزای سمی و زیان آور

هنگامی که مواد خمیری از سوراخ قالب های دستگاه خارج می شود، تحت تأثیر اختلاف فشار شدید انبساط پیداکرده، کم آب و سرد می شوند. محصول نهایی معمولا ساختاری شل و ترد، خوش طعم و خوش مزه پیدا می کند. علاوه بر تغییرات فیزیکی که بدر دستگاه اکسترودر بر روی خوراک اتفاق می افتد، تغییرات شیمیایی نیز در هنگام تبدیل مواد اولیه به خوراک حیوانات خانگی رخ می دهد که یک تغییر مفید است.

خرید دستگاه اکسترودر غذای حیوانات خانگی

در تغییر شیمیایی مواد فعال دانه های روغنی و مواد مغذی، تحت رطوبت خاص در شرایط خاص دمایی، فعالیت خود را از دست داده و باعث بهبود میزان جذب و کاهش دفع می شود. این امر باعث کاهش ضایعات و بالا رفتن ارزش غذایی خوراک می شود.

شایان ذکر است، هر روزه  مدل های جدید از دستگاه های اکسترودر غذای حیوانات خانگی وارد بازار می شود و با توجه به تکنولوژی به کار رفته در آنها قیمت های متفاوتی دارند. مشتریان می توانند برای خرید دستگاه اکسترودر غذای حیوانات خانگی، به سایت های فروش دستگاه های اکسترودر مراجعه کرده و با توجه به بودجه و فضایی که برای راه اندازی کسب و کار خود در نظر گرفته اند، دستگاه مورد نظر را سفارش دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *