خرید خط تولید غذای خشک گربه و سگ

خرید خط تولید غذای خشک گربه و سگ

با خرید یک خط تولید غذای خشک، می توانید غذای گربه و سگ را حجم های ساعتی ۳۰۰ کیلو تا ساعتی ۵ تن تولید نمایید. در عصر امروز، هر روز به تعداد کسانی که از حیوانات اهلی و پت نگهداری می کنند اضافه می شود. در ایران نیز به طور متوسط از هر ۲۰ نفر ۱ نفر حیوان خانگی نگه می دارد. اما نگهداری گربه و سگ کار چندان راحتی نیست.

به خصوص از جهت تغذیه، حیوان باید در شرایط خوبی باشد. حیوانات خانگی به دلیل کمبود فضای محیط خانه، نمی توانند آن گونه که باید جنب و جوش داشته باشند. به همین دلیل کالری و پروتئین زیاد برای آنها باعث چرب شدن کبدشان خواهد شد.

پلت های استاندارد و غذای مخصوص گربه و سگ باعث تعادل در میزان این مواد در بدن آن ها خواهد شد. از این رو خرید خط تولید غذای خشک گربه و سگ یکی از ملزومات تولیذ یک پلت استاندارد است. ایران هم از این قاعده مستثنی نیست . زیرا واردات پلت های حیوانات خانگی ممکن است برای وارد کننده و مشتریان گران تمام شود.

خرید خط تولید غذای خشک گربه و سگ

به همین دلیل خرید یک محصول ایرانی و استاندارد با قیمت مناسب، بسیار منطقی تر به نظر می رسد. شاید در دهه اخیر کارخانجات تولید پلت های سگ و گربه نسبت به عصر حاضر بسیار اندک و انگشت شمار بوده اما امروزه در ایران هم تنوع این محصولات را می توانید در پت شاپ ها و آنلاین شاپ های تولید غذای گربه و سگ به وضوح حس کنید.

رقابت در تولید غذای گربه و سگ در ایران هم رفته رفته در حال شکل گیری است. این رقابت باعث تولید ماشین آلات داخلی تولید پلت نیز شده است و دیگر نیاز به واردات این خط تولید و دستگاهها وجود ندارد.

مهم ترین دستگاه تولید پلت ها، اکسترودر ها هستند. اکسترودرها در صنعت دانه سازی، پلاستیک و لوله های فشرده بسیار کاربردی است و خوشبختانه تمام این دستگاه در ایران تولید می شود.

خط تولید غذای گربه و سگ به چه دستگاه هایی نیاز دارد؟

قبل از هر چیز این نکته مهم را به یاد داشته باشید که دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی و کشاورزی نسبت به نیاز خریدار تولید می شود. تنوع در ظرفیت، جنس و دستگاه؛ موتور و سرعت باعث باز بودن دست خریدار می شود که به راحتی همان دستگاهی که می خواهد را خریداری نماید.

خرید خط تولید غذای خشک گربه و سگ

مثلا یک خریدار نیاز دارد که خط تولیدی برای مساحتی با حدود ۱۰۰ متر را بخرد. بعضی از مشتریان هم نیاز به خرید دستگاههایی دارند که کارخانه ای با مساحت بیش از ۱۰۰۰ متر را پاسخگو باشد.

پس در وهله اول مساحت کارگاه بسیار مهم است. ولی روی هم رفته اگر قصد تولید پلت های استاندارد را دارید نیاز است که دستگاههای زیر را خریداری نمایید.

  • Crusher یا خرد کن( برای خرد کردن مواد اولیه )
  • Mixer مخلوط کن ( برای مخلوط کردن مواد اولیه خرد شده به همراه آب )
  • Fider extruder کار اکسترودر را می کند اما با درجه گرمای بیشتر و قالب گیری و ایجاد پلتی منسجم و قابل انعطاف
  • Extruder در این بخش که مهم ترین بخش تولید پلت است به مواد اولیه گرمای بسیار بالایی داده می شود تا رطوبت مواد را بگیرد و از حالت خمیری در بیاورد.
  • Dryer خشک کن که برای گرفتن رطوبت و خشک کردن قالب ها استفاده می شود.
  • دستگاه بالابر
  • نوار نقاله ای بزرگ و کوچک بین دستگاه ها که کار جابه جایی مواد و پلت ها را به عهده دارند.
  • دستگاه های پر کن مواد
  • دستگاه های بسته بندی

تمام این دستگاه ها شامل خط تولید غذای خشک گربه و سگ است. بهتر است تمام این دستگاه ها از یک جنس و یک برند باشند. در این صورت هماهنگی این دستگاه ها چندین برابر شده و کارتولید آسان تر می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.