خرید دستگاه اکسترودر دو ماردون غذای گربه

خرید دستگاه اکسترودر دو ماردون غذای گربه

برای تولید غذای پت گربه نیازمند خرید دستگاه اکسترودر دو ماردون می باشد که تمام مواد را به ریز ترین ذرات تبدیل نماید. امروزه، تولید و فروش غذای گربه و حیوانات خانگی محبوبیت زیادی بین شرکت ها و بازرگانان پیداکرده چرا که سود قابل توجهی داشته و رقابت در این زمینه روز به روز بیشتر می شود. در واقع ماشین آلات  مخصوص تولید غذای حیوانات همان ماشین آلات غذایی است و نه تنها برای پاسخگویی به تولید خوراک برای حیوانات خانگی بلکه برای فرآوری مواد غذایی نیز مورد نیاز می باشد.

دستگاه های اکسترودر غذای گربه و حیوانات خانگی از چهار جهت مورد بررسی قرار می گیرند:

  • مقیاس مناسب: تجهیزات و دستگاه ها در شرکت های فرآوری مواد غذایی حیوانات به به نوع بزرگ و متوسط و کوچک تقسیم می شود. با توجه به سیاست و توسعه صنعت تولید ملی برای تولید متوسط باید در مقیاس بزرگ انجام شود، در حالی که تولید در بنگاه های تولیدی در مقیاس کوچک انجام می شود و دستگاه ها و ماشین آلات مطابق مقیاس تولید خریداری می شوند.
  • قیمت انواع ماشین آلات خط تولید غذای سگ
  • کاربرد ایمنی: کاربرد ایمنی در این موضوع یعنی ایمنی مکانیکی، ایمنی تولید و ایمنی غذا در فرآوری مواد غذای حیوانات خانگی. ایمنی مکانیکی یعنی اینکه ماشین آلات با دقت بررسی شده و خطرات احتمالی توسط ماشین به صفر برسد. ایمنی تولید یعنی اطمینان از سلامت و بهداشت غذای تولید شده و سلامت کارکنان کارگاه تولیدی چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ روحی. ایمنی مواد غذایی حیوانات خانگی که شامل بهداشت مواد غذایی، کیفیت تغذیه و سایر جنبه های مرتبط است.

خرید دستگاه اکسترودر دو ماردون غذای گربه

  • کاربرد در یک مجموعه و خط تولید کامل: منظور از کاربرد در یک مجموعه کامل اینست که فرآورده های غذایی حیوانات خانگی توسط ماشین های مختلف مونتاژ و تولید می شود. بنابراین مناسب بودن مجموعه کامل اصل مهمی است که باعث اطمینان از عملکرد مداوم، تولید متعادل، عملکرد پردازش و کیفیت محصول می شود. اصل مجموعه کامل یعنی دستیابی به مقیاس اقتصادی معقول، مطابقت منطقی بین تجهیزات به طوری که خط تولید بتواند عملکرد عادی، بهداشت و ایمنی، صرفه جویی در انرژی و قابل اطمینان حاصل کند.
  • کاربرد بهداشتی: کاربرد بهداشتی به معنی بهداشتی بودن ساختار مکانیکی و ماشین آلات تولید غذای حیوانات است. برای جلوگیری از آلودگی دستگاه ها و ماشین آلات باید سطح تماس در تمامی نقاط خط تولید کنترل و تعیین شود و اقدامات لازم برای بهداشتی نگه داشتن ساختار مکانیکی انجام گیرد. در فرآوری مواد غذایی، مهمترین نکته بهداشت، ایمنی و کیفیت مواد غذایی تولید شده است. از این رو هر چه غذای حیوانات خانگی از مرغوبیت بالاتری برخوردار باشد، هزینۀ بالاتری دارد.

دستگاه اکسترودر مدل ها، انواع و برند های مختلفی دارد که هزینۀ هر کدام با توجه به ظرفیت، ابعاد، برند، مدل، تکنولوژی دستگاه، متفاوت است. برای خرید دستگاه اکسترودر غذای گربه، باید به این نکته اذعان داشت که خوراک گربه، به دلیل حساس بودن معده حیوان، نیاز به دقت و توجه بیشتری دارد اما به طور کلی عملکرد دستگاه ها و ماشین آلاتی که در خط تولید خوراک خانگی به کار می رود تقریبا یکی است و محصول تولید شده اکثرا از مرغوبیت بالایی برخوردار است.

خرید دستگاه اکسترودر دو ماردون غذای گربه

فرآیند تولید مواد اکسترود شده غذای گربه، علاوه بر تحولات شیمیایی و فیزیکی مشخصات اختصاصی دیگری نیز دارد که ما در این مطلب به آن اشاره می کنیم:

  • فرآیند سم زدایی میکروب کش در دمای بالا و کوتاه مدت : بالاترین دما در فرآیند تولید خوراک گربه می تواند بین ۱۳۰ تا ۱۶۰ درجه سانتیگراد برسد، دمای بالا در فرآیند تولید علاوه بر آنکه می تواند عوامل بیماری زا را از بین ببرد، آنزیم های مضر مختلف را نیز نابود کرده و کیفیت خوراک را بهبود می بخشد. ثبات شیمیایی بهتر و دوره تضمین کیفیت را طولانی تر می کند.
  • خط تولید دستگاه اکسترودر غذای حیوانات خانگی

فرآیند سازگاری در طیفی وسیع: فرآیند اکستروژن نه تنها می تواند کیفیت خوراک انواع مواد غذایی گربه را بهبود بخشد، بلکه می تواند تعداد زیادی از مواد غیر متعارف را به مواد خوراکی با کیفیت بالا تبدیل کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *