قیمت دستگاه اکسترودر تولید غذای سگ و گربه

قیمت دستگاه اکسترودر تولید غذای سگ و گربه

قیمت دستگاه اکسترودر تولید غذای سگ و گربه با هم هیچ تفاوتی ندارند و برای تولید غذای سگ و گربه از یک نوع اکسترودر استفاده می شود. با پیشرفت تکنولوژی و توسعه زندگی های ماشینی، عشق مردم به حیوانات خانگی بیشتر از گذشته شده و صنعت تولید خوراک برای این دسته از حیوانات گسترش یافته است. غذای حیوانات خانگی باید از مزایای تغذیه جامع، میزان هضم و جذب زیاد، فرمول علمی، کیفیت و بهداشت استاندارد برخوردار باشد. اگر موارد یاد شده در خوراک سگ و گربه و سایر حیوانات خانگی رعایت نشود بیماری های خاصی را به همراه دارد.

امروزه با توجه به آمار رشد نگهداری حیوانات داخلی، کارخانه داران زیادی به منظور تأمین تقاضای بازار اقدام به راه اندازی خط تولید غذای سگ و گربه نموده اند و هرروزه تجهیزات و دستگاه های پیشرفته در این زمینه به مشتریان عرضه می شود.

دو نمونه از دستگاه های مشهور در زمینه تولید غذای سگ و گربه دستگاه اکسترودر و دستگاه پلت می باشد که هر کدام بر اساس تکنولوژی خاص خود غذای مورد نیاز  حیوان را تولید می کند.

همانطور که میدانید، دستگاه اکسترودر به غذای حیوان شکل، طعم و رنگ منحصر به فردی می دهد که تمام خواص مغذی مورد نیاز برای حیوان را داشته و کاملا بهداشتی و با کیفیت است. کار با دستگاه اکسترودر بسیار ساده بوده و می توان پارامتر های آن از قبیل دما، فشار، رطوبت و زمان را کنترل نمود.

قیمت دستگاه اکسترودر تولید غذای سگ و گربه

قیمت دستگاه اکسترودر تولید غذای سگ و گربه، با توجه به نوسانات ارزی متغیر است. این دستگاه در سه مدل ایرانی، چینی و اروپایی در بازار موجود است که مشتریان می توانند با در نظر گرفتن بودجه و ظرفیت سوله و گنجایش خط تولید، دستگاه را سفارش دهند. این دستگاه از تجهیزاتی مانند مخزن مخلوط کردن مواد، خشک کن، دستگاه پاشش، چرخ خیاطی، کابین کنترل الکترونیکی و غیره تشکیل شده است.

غذای حیواناتی مانند سگ و گربه قطعا باید متننوع باشد تا اشتهای حیوان را تحریک کند. خوراک تولید شده در دستگاه اکسترودر اشکال و رنگ ها و طعم های بی نظیر و خوشمزه ای دارد که می تواند نیاز غذای انواع حیوانات خانگی را فراهم نماید. خط تولید غذای حیوانات خانگی از مخلوط کن پودر، اکسترودر دو پیچ، فیدر هوا، خشک کن و واحد پوشش تشکیل شده است.

جنس دستگاه های اکسترودر معمولا از جنس فولاد یا استیل ضد زنگ می باشد و ظرفیت آنها بر حسب کیلوگرم تعیین می شود. دستگاه های اکسترودر مدل های مختلفی دارد که هر کدام بر حسب تکنولوژی و عملکرد قیمت های متفاوتی دارند. هرچند خوراک تولید شده برای سگ و گربه از بسیاری جهات شبیه به هم می باشند، اما روش تولید و پردازش آنها به طور چشمگیری متفاوت بوده و می تواند عواقب زیادی برای مواد مغذی موجود در آن پدید آید.

به جرأت می توان گفت، دستگاه اکسترودر بهترین دستگاه برای تولید غذای سگ وگربه محسوب می شود، زیرا در این دستگاه غذا کاملا پخته شده و باکتری های مضر آن از بین می روند.

از مزایای خرید دستگاه اکسترودر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن خدمات پس از فروش
 • تکنولوژی پیشرفته
 • تنوع در مدل و قیمت
 • یک سال ضمانت
 • تولید بالا در راندمان زمانی کم
 • قابلیت تنظیم و کاربری آسان

اما سؤالی که بیش از همه ذهن مشتریان را به خود درگیر کرده است، اینست که قیمت دستگاه اکسترودر تولید غذای سگ و گربه، به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت دستگاه اکسترودر تولید غذای سگ و گربه

در سالهای اخیر، به دلیل وجود تحریم ها قیمت انواع ماشین آلات در بازار دچار نوسانات شدیدی شده است، به طوری که نمی توان قیمت واحدی برای دستگاه های صنعتی تعیین نمود.

اما عوامل دیگری نیز باعث شده که تعیین قیمت برای دستگاه هایی مانند دستگاه اکسترودر تولید غذای سگ، غیر ممکن شود. عواملی که می تواند درتعیین قیمت دستگاه اکسترودر مؤثر باشد عبارتند از:

 • نوع و برند دستگاه ( ایرانی یا خارجی بودن)
 • ظرفیت دستگاه اکسترودر بر حسب کیلوگرم
 • جنس و متریال
 • مدل و تکنولوژی ساخت دستگاه
 • نو یا دست دوم بودن

شایان ذکر است، انواع دستگاه های اکسترودر ایرانی و چینی از نظر قیمت مقرون به صرفه بوده و از کیفیت قابل قبولی برخوردارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *